O mnie

Z tej strony Kuba, autor bloga Czerwone czy białe. Blog powstał w sierpniu 2010 roku i jest obecnie jednym z najstarszych polskich aktywnych blogów o winie. Czerwone czy białe dość mocno ewoluowało w ciągu tych pięciu lat swojej działalności. Zaczęło sie jako swego rodzaju dzienniczek degustacyjny, a obecnie jest bardziej zbiorem moich opowieści o podróżach po winnicach i degustacjach. Od 2015 roku blog wszedł w zupełnie nową fazę, gdyż przeprowadziliśmy się z Poznania do Auckland w Nowej Zelandii. Oznacza to w zasadzie zerową styczność z polskim rynkiem wina, a jednocześnie szansę na bliższe poznanie regionów i win z Nowej Zelandii i Australii.

Winem interesuję się od początku 2010 roku, kiedy to sięgnąłem po książkę „Kurs wiedzy o winie” Kevina Zraly’ego i spróbowałem Rieslinga od Hugela. Później przyszedł czas na kurs degustacji i poszerzanie wiedzy na własną rękę. W międzyczasie zdobyłem certyfikat WSET Level 2, a później z wyróżnieniem WSET Level 3. Po drodze oczywiście degustowałem, pisałem, dyskutowałem i podróżowałem. Podczas podróży udało mi się odwiedzić m.in. Toskanię, Szampanię, Mozelę, Chateauneuf du Pape, Rheingau, Wachau, Hawke’s Bay, Ruedę.
W ramach współpracy ze sklepami i importerami na blogu pojawiły się wina z ofert m.in. WinezjiWinestorySolovinoDobre WinaMakroVinoTrioLa ManitaLidlBiedronkaŻabka.
O tych wszystkich przygodach, podróżach i degustacjach piszę na łamach Czerwone czy białe.

Związany też jestem z dwoma innymi projektami winnymi. Pierwszy to cykl wpisów polskich bloggerów winnych, znany pod nazwą Winne Wtorki. W ramach WW dwa razy w miesiącu blogerzy opisują wina z wybranego tematu. Drugi projekt to wideoblog Zakorkowani, chwilowo zawieszony, ale do obejrzenia jest ponad 50 odcinków.

Więcej informacji o mnie możecie znaleźć też w wywiadzie dla Winicjatywy.

Bloga możecie obserwować na FacebookuTwitterze i Instagramie.

Czy wiem o winie wszystko? Nie! I właśnie dlatego ciągle poszukuję, degustuję i jestem otwarty na nowe przygody.