Jak wygląda statystyczny fan wina w Polsce?

Jeśli jesteś fanem wina i mieszkasz w Polsce to: oprócz wina w 75% pijesz piwo, a w 58% pijesz wódkę. Wino najczęściej pijesz w samotności lub z najbliższą rodziną, ewentualnie na kolacjach u znajomych (70%), ale lubisz też wypić wino do posiłku (65%), rzadko bywasz na degustacjach (2%). Picie wina kończysz zwykle na 2 kieliszkach (35%), czasami sięgając po trzeci (26%), natomiast mało kiedy wystarczy Ci jeden kieliszek (5%). Swoje wina kupujesz w hipermarketach i dyskontach (32 i 16%) oraz w specjalizowanych sklepach z winami (24%). Nie lubisz wydawać więcej niż 100 złotych na wino, a najchętniej wydajesz 30 złotych (36%). Nie pijasz wina słodkiego, wybierasz raczej wytrawne. Wolisz wina z Europy (Włochy, Francja, Hiszpania) od win z Nowego Świata (chociaż lubisz czasami też Chile). Czasami wchodzisz na blogi i portale mówiące o winie, żeby poznać informacje ogólne o winie (53%) lub też poczytać recenzje win.

Skąd wiem o Tobie aż tyle? Otóż, jakiś czas temu firm fewreasons.com przeprowadziła badanie, którego wyniki niedawno opublikowała i które możesz znaleźć tutaj.
Moje doświadczenie zdobyte podczas pracy z różnymi materiałami naukowymi, które często opierają się właśnie na badaniach statystycznych, każe mi podejść do tych wyników z pewną dozą sceptycyzmu. Mimo to, bardzo dobrze, że ktoś postanowił przebadać nasz lokalny winny świat i że na podstawie tych wyników można próbować wyciągnąć jakieś wnioski.

You Might Also Like