Mikołaj mnie śledzi! Czyli Winny Wtorek #137 ???

Nadszedł ten czas w roku, gdy obdarowujemy swoich bliskich prezentami, a i sami wyczekujemy podarunków od innych. Podobnie jest z grupą blogerów związanych z inicjatywą Winnych Wtorków. Już od kilku lat bawimy się w sekretnych Mikołajów i wysyłamy sobie na wzajem butelki niespodzianki.

Mój sekretny Mikołaj musiał mnie uważnie śledzić w ostatnich kilku miesiącach, bo otrzymałem butelkę Vecchio Florio Marsala Secco Superiore DOC 2010, a jeszcze 3 miesiące temu u Irka na blogu komentowałem to samo wino z 2012 rocznika:

Marsala to jedno z nieodkrytych przeze mnie win. Próbowałem może z jedną butelkę, może dwie w swoim życiu. Wydaje mi się, że ostatnio dostrzegłem butelkę w lokalnym sklepie i chyba się skuszę, skoro piszesz, że niedługo marsale mogą odejść w niepamięć.

I jak tam moje odkrywanie Marsali? Bardzo pozytywnie! Głównym zaskoczeniem była spora wytrawność tego wina. Byłem przekonany, że Marsala występuje wyłącznie na słodko (tylko takie próbowałem), a tu taka wytrawna niespodzianka. Kolor pięknie głęboko bursztynowy. Aromaty orzechów, marmolady pomarańczowej, przypalonego miodu, rodzynek i przypraw bożonarodzeniowych. W ustach orzechy, kandyzowane morele, pierniki i figi, średnia- kwasowość i delikatnie oderwany od reszty alkohol. Wyszła z tego wszystkiego butelka, która dała mi sporo mikołajkowej radości.

Inni blogerzy pili:

Na zdrowie! ???

You Might Also Like