Refosco z Australii z kapslem

To, że ciągnie mnie to ciekawostek, to rzecz dobrze znana. Rzadko mnie spotkacie kupującego dwa razy tę samą butelkę, a jeśli w moje oko wpadnie butelka z mało popularnego szczepu, a do tego z nietypowego miejsca, to jest bardziej niż pewne, że ta butelka wróci ze mną do domu. Tak było ostatnio z dwoma winami, jednym z nich było Refosco dal Peduncolo Rosso z Australii. Bo jak często trafiasz na Refosco z Australii, do tego w półlitrowej butelce zamkniętej kapslem?

Ta ciekawostka to twór jednej z pierwszych australijskich miejskich winnic o nazwie Vinteloper. To Refosco to wino z serii Park Wine. Sami tak piszą o tych winach:

The perfect companion to anytime. Pop the 500ml bottle and you’ll feel just how liberating park wine is. Made and packaged ignoring the rules. We suggest you do the same in the drinking. This is a Riedel free zone.

I mi się takie podejście podoba! Wino jest po to, żeby nas bawiło, dawało przyjemność, pozwalało łamać zasady i bariery, a nie trzymać nas w więzach snobizmu i zwykłości.

refosco_kapsel

Vinteloper postawił tutaj na pełną naturę i minimalną interwencję przy tworzeniu tego wina. I tę naturalność i spontaniczność czuć w tym winie, bo to Refosco to idealny przykład wina, które samo się pije. Znajdziemy tutaj szczery owoc, miękkie taniny, żwawą kwasowość, lekkość i przyjemny finisz.  Jak dodamy do tego świetny projekt etykiety, nietypową objętość butelki i zamknięcie kapslem, dostajemy idealne parkowe wino.

You Might Also Like