Wasze zdrowie!

To już piąte urodziny bloga! Ciężko jest mi w to uwierzyć, bo gdy zaczynałem winne blogowanie, to blog miał być tylko moim dzienniczkiem degustacyjnym i miejscem do zbierania winnej wiedzy. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenie i z czasem pojawiły się Winne Wtorki, egzaminy WSET, podróże po winnicach, nowe blogowe znajomości i okazało się, że blog stał się istotną częścią mojego życia.

Nie będę tutaj przytaczał statystyk, ile spróbowałem win, ile napisałem postów i ilu mam czytelników, ciężko to wszystko dokładnie zliczyć. Wolę się z Wami podzielić moją filozofią blogowania, która znacznie zmieniała się przez te 5 lat. Oto moje 10 zasad, którymi staram się ostatnio kierować:

  1. Bądź skromny i pokorny. Na pewno nie wiesz o winie wszystkiego.
  2. Miej swoją opinię i przekazuj ją w swoich postach, ale pamiętaj o punkcie 1-wszym.
  3. Bloguj tylko wtedy, gdy masz coś ciekawego do powiedzenia.
  4. Opisuj tylko te wina, które są tego warte. Szkoda Twojego i Twoich czytelników czasu na pisanie i czytanie o kiepskich winach.
  5. Nie pisz o winach z dyskontów, wszyscy inni o tym napiszą.
  6. Nie współpracuj z każdym importerem/dystrybutorem, który chce przysłać Ci wina – staniesz się od nich zależny i nie będziesz miał czasu na pisanie o tym, co naprawdę Cię interesuje.
  7. Nie rób tego co robią inni. Znajdź swój styl i swoją niszę.
  8. Odwiedzaj producentów i winnice. Tylko w ten sposób naprawdę poznasz wino.
  9. Rozwijaj się – czytaj, oglądaj, słucha, rozmawiaj, pisz.
  10. Pij dobre wina.

Czy zawsze udaje mi się trzymać tych zasad? Z pewnością nie, ale staram się, aby wyznaczały one kierunek mojego blogowania.

Oczywiście nie byłoby tego bloga, gdyby nie było Was Drodzy Czytelnicy! Dziękuję Wam serdecznie, za to że czytacie, że komentujecie, że dzielicie się miłym słowem, że dajecie kopa do jeszcze lepszego blogowania!

Dzisiaj piję Wasze zdrowie!

You Might Also Like